Хендлінг

хендлінг в Одесі
У вас є видатна собака, яка відповідає всім стандартам якості? Вирушайте на виставку за нагородами разом із кінологічним центром Kinolog. Наші професійні хендлери в Одесі зроблять вашого улюбленця переможцем.

Розкажемо вам чого ви зможете досягти, привівши вихованця до нас на заняття.

Що таке хендлінг і хто такий хендлер: розбираємо поняття раз і назавжди

Хендлінг – це розділ кінології, який не має чіткого регламенту дресирування. Адже по суті це і не можна називати дресурою — це справжнє мистецтво, в результаті якого собаку експонують (представлять експерту) у найвигіднішому світлі, приховуючи недоліки.

Важливо розуміти, що хендлінг – спорт, де немає обману. Недолік – це незначна вада, адже будь-який собака не може бути ідеальним. Але не порок, коли хоча б один із показників вихованця грубо не відповідає стандарту породи (наприклад, неправильний прикус). Завдання рингу – знайти найкращих, щоб продемонструвати високопородних собак і вдосконалити їх у подальшому при розведенні.

Шоу-собаками стають, а не народжуються. Для вихованця неприродно бігати по колу, показувати зуби або терпіти незнайомих людей. Підготовка та показ собак на виставках – два основні завдання хендлера. Його заслужено можна порівняти з художником — так, він малює яскраву і яскраву картину, яка зазвичай не зовсім відповідає реальності, адже важливо приховати навіть найменші недоліки на тлі інших учасників. Він чудово знає особливості порід, і розуміє на що здатний той чи інший собака. Він вимогливий, але водночас м’який і вимагає від підопічного те, що той фізично зможе дати. Таких професіоналів мало на ринку, але вони здатні привести собаку до перемоги.

Хендлер — добрий зоопсихолог, який дає своєму підопічному найголовніше: віру в себе та у свої сили. Він гордий за свого вихованця і експонує його експерту як найкращої тварини у цьому світі. По суті, він навіть позичає судді, даючи оглянути собаку. Але при цьому хендлер є тлом для учасника виставки — він у жодному разі не метушиться, не робить зайвих рухів і навіть одягається у правильний одяг. Підбір речей індивідуальний, але трохи стандартизований – для чоловіків це класичний костюм, а для жінок – спідничний. Взуття — тільки на низькому ходу і лише комфортне для самої людини. Колір одягу повинен відтінятись від забарвлення вихованця, але не контрастувати і не зливатися. Наприклад, для показу чорного ньюфаундленду чи білої мальтійської болонки не підійде чорний костюм. У першому випадку собака зливається з хендлером, а в другому, навпаки, програшно стає тлом.

Професіонал, що демонструє вихованців, повинен бути в ідеальній фізичній формі – на рингу доведеться багато бігати. Так, на виставках є дві оцінки:

 • статистична (стійка);
 • динамічна (біг риссю).

Якщо за стійку собака отримала високі бали, а за біг риссю немає, то перемоги не буде. Під час бігу експерт оцінює гармонійну статуру вихованця, та її дії загалом. Високих балів можна досягти тільки при ретельних тренуваннях і лише, якщо господарі собаки з самого дитинства дали базу для реалізації потенціалу їхнього улюбленого хвостатого. Так, те, наскільки вихованець впорається з бігом риссю, залежить від харчування та належних фізичних навантажень, підібраних індивідуально для кожної породи.

Хендлер часто є і грумером або як мінімум знає основи грумінгу – адже тільки так він зможе зробити собаку чарівною.

Коли можна починати займатися хендлінгом

Виставкове дресирування в ідеалі починається зі щенячого віку. На ранньому етапі життя малюк допитливий і з радістю сприймає нові життєві грані. Саме тому зоопсихологи та кінологи рекомендують уже з трьох місяців включати у звичний денний ритм цуценя заняття.

Малюка необхідно підготувати до виставкової кар’єри, і завдання хендлера в цьому випадку навчити його насолоджуватися насамперед процесом, а потім результатом. Цуценя, яке з ентузіазмом почне виконувати завдання, буде радіти від рингування і бути щасливим від того, що він робить, обов’язково стане справжнім виставковим собакою — саме таким, яким ви бажаєте його бачити.

дресирування собак для виставки

Хто може представляти собаку на виставках

Хендлером може бути як спеціально навчена людина, так і господар. Найчастіше останній не має специфічних знань, а показ базується на тому, що він нібито знає свого вихованця краще і зможе надати йому моральну підтримку.

Непідготовлений господар, потрапляючи на ринг разом зі своїм псом, втрачається і починає оцінювати решту претендентів на титули. Нервозність власника, звичайно ж, передається і вихованцю, який чітко вловлює настрій свого ватажка.

За правилами виставки на експонування собаки експерту дається не більше двох хвилин. Саме протягом цього часу необхідно виставити улюбленця у кращому світлі. Якщо собака нервується, метушиться і постійно рухається, експерт не зможе оцінити її якість.

Результат: вихованець, навіть із визначними даними, може незаслужено отримати негативну оцінку від експерта, який з об’єктивних причин не побачив бажаного. Більше того, господар через одну невдачу може вирішити, що його собака не є якісним, і у зв’язку з цим перетворює його на домашню, не спробувавши продовжити її виставкову кар’єру.

Самостійний показ собаки в рингу без освоєння багатьох знань і навичок також загрожує погіршенням відносин з розплідником, в якому власник купив цуценя. На виставках присутні потенційні покупці, які не знаються на тонкощах показу, а роблять висновки виключно за оцінкою експерта. І якщо було отримано негативний результат внаслідок непрофесійності господаря, глядачі починають погано ставитися до самого заводчика.

Висновок: господареві, який купив дійсно видатного собаку з відмінними якостями і бажає досягти з нею висот у виставковій кар’єрі, необхідно звернутися до професійних хендлерів, а не сподіватися на «можна».

Де можна підготувати собаку до виставки в Одесі

Хендлінг в Одесі можна замовити у кінологічному центрі Kinolog. Наші переваги:

 1. Індивідуальний підхід. Ми розуміємось у кожній породі та у психотипах конкретного собаки. Ми розуміємо її потенціал і чого зможемо досягти. Працюючи з конкретним вихованцем, ми обов’язково максимально розкриємо його найкращі риси та приховаємо недоліки.
 2. Індивідуальні та групові заняття.
 3. Тільки професійні хендлери, які знають, як досягти того чи іншого результату.
 4. Послуги на вибір – ми можемо навчити вас як представляти собаку на виставці, а можемо виставити її самі. Рішення за вами!
 5. Підтримка кожного клієнта. Ми допоможемо і дамо пораду на кожному етапі, адже наші цілі збігаються — щасливий собака, який радіє перемогам на рингу.

Щоб дізнатися про точну вартість послуг хендлерів, просимо зателефонувати нам: +38 (098) 646 79 60.

Рингова підготовка в Одесі разом із кінологічним центром Kinolog — захоплюючі заняття для собаки, який полюбить життя таким, яким він є. Наші улюблені підопічні обов’язково досягають висот у виставковій кар’єрі!

Ми також надаємо великий перелік послуг для собак, таких як фітнес для собак, вигул, грумінг, хендлінг.

Залишити заявку

Будь ласка, вкажіть свій номер телефону і ми обов'язково зв'яжемося з вами протягом робочого дня.

  Натискаючи на кнопку «Надіслати», я даю згоду на обробку моїх персональних даних

  Останні статті