Особливості дресирування собак різних порід

Основи дресирування будь-яких порід однакові. Головна основа – повага до вихованця. Але особливості роботи з різними породами безумовно існують.

  1. З дрібними собаками доводиться працювати на їхньому горизонті. Провідниками таких собак використовуються стеки та цільові предмети на рівні нижче коліна, наприклад.
  2. Службові собаки готуються до зіткнення з агресивними діями правопорушників та адаптуються до жорстких дій з їхнього боку.
  3. Мисливські собаки мають сильні інстинкти, з якими доводиться боротися і які потрібно твердо спрямовувати – це стосується тер’єрів зокрема.

Особливості пов’язані з конституцією собак і з їх темпераментом

Зв’язок темпераменту з конституцією давно помічений людьми та вироблено принципи навчання тварин із різними типами нервової системи.

  • Збудливі тварини з рухливими процесами, холерики швидко вчаться та швидко забувають вивчене. Нові процеси порушення витісняють погано закріплені старі. Тому вимагають більше часу на закріплення. Особливо у випадках, коли потрібно розрізнення, переходи зі збудженого стану на спокійне. Такі собаки вимагають багато часу на так звану «соціалізацію» – привчання до різноманітних подразників. Все відволікає їх і залучає до непотрібної дресирувальника діяльність. Але вони набагато менше втомлюються, ніж урівноважені тварини.
  • Урівноважені тварини з рухомими процесами повільніше та стабільніше навчаються. Тому закріплення займає менше часу. З ними легше працювати вони можуть виконувати різні завдання.
  • Урівноважені та малорухливі тварини вимагають постійної стимуляції, але навчаються хоч і повільно, але надійно.
  • Погано та важко навчаються тварини зі слабким типом нервової діяльності. Тому і навчання і закріплення йде дуже багато часу. Але такі тварини мають підвищену чутливість. Такі тварини вимагають дуже акуратного та поступового навчання.

Таким чином, відмінності в навчанні є як за породою, так і за розміром і за характером.

Є відмінності у підході до роботи з собакою та при визначенні основних цілей

Господар може хотіти просто спокійно жити із собакою, не дуже захоплюючись поглибленням із нею взаємин. А може поставити собі далекосяжні спортивні щілини. І це різна робота.

Нарешті, господар може побажати навчити свого собаку спеціальним навичкам – захисті, слідовій роботі чи доброму послуху і це теж різна робота.

На початковому етапі навчання має проводитись у спеціальних умовах. Застосовується так зване кімнатне дресирування. Оскільки на перших етапах відволікання дуже заважає собаці, ці етапи проходять у замкнутому просторі з мінімальним відволіканням.

Подальше навчання проходить вже при відволіканні та на майданчику, у групі.

Таким чином заняття поділяються на групові та індивідуальні.

Стаття підготовлена ​​кінологом – Павлом Костюком.

Запитання та коментарі
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*