Фітнес для собак

Фітнес для собак – оздоровча методика, що складається з комплексу фізичних вправ, підібраних індивідуально. Кінологічний центр Kinolog розвіює сумніви, що це новомодний напрямок, і підтверджує: грамотне навантаження необхідне кожному собаці. І ми пояснимо чому.

Чому собакам потрібен фітнес?

Недолік фізичної активності у медицині позначається терміном – гіподинамія. Наявність нестачі руху у собаки неминуче призводить до негативних наслідків:

 1. Проблеми з опорно-руховим апаратом.
 2. Захворювань серцево-судинної системи.
 3. Зменшення якості та тривалості життя.
 4. Порушення обміну речовин і, як наслідок, ожиріння.
 5. Проблемна поведінка внаслідок неправильного функціонування нервової системи.

Висновок: фізичні вправи для собак важливі так само, як і для людини. Однак не всі власники улюблених вихованців це розуміють.

Наведемо яскравий приклад.

У західних країнах було проведено дослідження, що наочно демонструє, чи справді недолік фізичного навантаження впливає на здоров’я вихованця.

Кількість піддослідних – 2241.

Час дослідження: літо, зима.

Місце проживання Час щоденного вигулу (літо) Кількість захворювань влітку (вказано у %) Час щоденного вигулу (зима) Кількість захворювань взимку (вказано у %)
Міська квартира 40 хвилин 20% 28 хвилин 43%
Міський приватний будинок 20 хвилин 11% 15 хвилин 10%
Заміський приватний будинок 65 хвилин 4% 40 хвилин 4%

Висновок: в холодну пору року собаки, які не мають достатнього фізичного навантаження, найбільш схильні до різних захворювань.

Вільний вигул – це також фізична вправа, проте, за словами фахівців, його не вистачає для нормального розвитку собаки. Більш того, вихованець, що гуляє сам по собі, розподіляє навантаження виходячи зі свого комфорту, що призводить до дисбалансу м’язів, що тренуються.

Ветеринари попереджають: для нормального розвитку собака повинен пробігати 5 км на день, і це не спокійно гуляти на повідку. Деяким породам необхідне серйозніше навантаження. Наприклад, лабрадорам – добрим істотам, яких називають “вічними двигунами”. Ці улюбленці люблять бути в русі, дуже активні і не люблять сидіти в чотирьох стінах. Крім того, ця порода схилу до набору ваги і тому ожирінню. А хаски взагалі повинні бігати 10 км на день. У зв’язку з цим, ветеринари рекомендують ще з щенячого віку вирішити яке навантаження для конкретного вашого собаки необхідне.

Якщо немає часу стільки проводити часу з вихованцем на вигулі, зверніться до професіоналів!

фізичні вправи для собак

Які собаки потребують фітнесу найбільше?

Група вихованців Мета занять
Собаки, поведінка яких відхиляється від норми Програма «Корекція поведінки», коли тренер для собак проводить різні заходи для викорінення шкідливих звичок у підопічного, нерідко включає фітнес. Такі фізичні вправи зміцнюють нервову систему.
Шоу-собаки Підготовка до виставок: корекція екстер’єру, його доведення до досконалості.
Цуценята Анатомічний розвиток, зміцнення організму, виховання маленького собаки з його подальшою легкою соціалізацією та максимально комфортного переходу в доросле життя.
Робочі собаки Профілактика виникнення травм, які отримуються під час роботи.
Вагітні Підготовка до пологів, створення сприятливих умов для швидкого та максимально безболісного реабілітаційного періоду.
Старі собаки Зміцнення здоров’я, покращення якості життя.
Собаки-спортсмени Профілактичні заходи: запобігання травмам, які можуть бути отримані під час підготовки до змагань або під час них.
Малорухливі собаки Профілактика будь-яких захворювань.
Вихованці в реабілітаційний період Максимально комфортний вихід із кризи, покращення загального стану здоров’я.
Собакам із типом психології «Холерик» Витрата енергії, що постійно накопичується, що призводить до зміцнення нервової системи. Вихованець стане більш врівноваженим і спокійним.

Переваги занять у кінологічному центрі «Kinolog»

 1. Тільки професійні тренери, які глибоко розуміють психіку вихованця.
 2. Безкоштовні консультації.
 3. Повний спектр послуг: від кардіо-навантажень до серйозних силових.
 4. Програма тренувань пишеться індивідуально залежно від цілей.
 5. Заняття проводяться у зручний для вас час.

Кінологічний центр Кінолог — місце, де справджуються мрії. І господарів, і самих собак. Саме у нас ваш собака стане здоровим, щасливим і витривалим. А ви будете радіти з того, що ваш улюбленець саме такий.

Центр надає великий спектр послуг, таких як вигул собак, грумінг, хендлінг, дресирування, послуги зооготелю.

 • Раніше собаки жили без фітнесу та нормально розвивалися. Вважаю, що такі заняття – маркетинговий хід із метою заробітку.

  Ні. За аналогією з медициною для людей – раніше не було лазерних технологій. Так, наприклад, сьогодні стало можливим роздробити камені в сечоводі за допомогою лазерного променя, а відносно нещодавно була потрібна важка операція. Раніше за собаками не особливо стежили, вважаючи, що вони від природи сильні та здатні впоратися із захворюваннями самостійно. Проте ветеринари, які розуміють, що життя вихованців можна значно покращити, розробили нові методики лікування захворювань та їх попередження. Дог-фітнес – один з таких способів, що допомагає розвивати потенціал собаки з раннього віку та підтримувати його протягом усього життя.

 • Чи є протипоказання до проведення занять?

  Так. Це: наявність свіжих травм; хронічні захворювання на стадії загострення; онкологія; порушення згортання крові. Увага: у зв'язку з тим, що фітнесом можна займатися не всім собакам, улюбленця необхідно обов'язково обстежити у ветеринарного лікаря!

 • Заняття негативно позначилися на моєму улюбленці – він став погано почуватися і постійно втомився. Думаю, що заняття не є ефективними і, навпаки, лише шкодять здоров'ю.

  Фітнес може мати негативні наслідки. Це правда. Але лише у двох випадках: програма тренувань була складена неписьменним фахівцем, який не врахував індивідуальні потреби собаки, її породу і навіть тип характеру; ви не показали вихованця ветеринару, а тренер цього не перевірив. У зв'язку з чим протипоказання до занять не було виявлено вчасно.

Залишити заявку

Будь ласка, вкажіть свій номер телефону і ми обов'язково зв'яжемося з вами протягом робочого дня.

  Натискаючи на кнопку «Надіслати», я даю згоду на обробку моїх персональних даних

  Останні статті