Навіщо собаці повідець?

Повертаючись додому по розбитій дорозі, втомлено дивлюся на габаритні вогні супутників, що обганяють. Впав у вічі маленький трупик на краю дорожнього полотна в ковзному по узбіччі промені.

Найтихіший з відомих мені собачок лежав догори ніжками, нікого не турбуючи. Були в неї справи, був господар, були спільні з ним радості.

Згадався епізодик

Я йшов за машиною в гараж, потрібно було перейти жваву ділянку траси, що вела в аеропорт. Це був крутий поворот у щільній забудові. З-за рогу будинку вилітали автомобілі, всі поспішали у своїх справах.

Біля мене на тротуарі хлопчина грав із гарненьким вівчарком.

– Рексику, до мене! – крикнув хлопець, коли вівчаря загравшись вискочив на полотно траси.

Водій встиг загальмувати і не розчавив щеня колесами. Проте удару бампером Рексик не уникнув. Його відкинуло метра на півтора, він схопився, і я було полегшено зітхнув. Але радіти не довелося… Цуценя з вереском перебігло трасу, писаючи на бігу, за ним кинувся господар, на протилежному боці собачка сховалася в ямку між придорожніми кущами. Хлопець став над ямкою на мить, потім розвернувся і поволі пішов геть.

Я швидко перетнув трасу. Треба сказати, рух ненадовго припинився – одесити люблять собак і де тільки виявляють до них співчуття. Спершу мене сповнило обурення. Як це кинути свого переляканого цуценя?

Нахилившись над ямкою, в якій сховалося цуценя, я побачив, як тремтіли його випрямлені лапки, і густо текла кров із носа. Він ще дихав, незручно витягнувшись у маленькому трав’янистому заглибленні. То була агонія. Я зрозумів хлопця. Не всі здатні не відводити погляду від своїх фатальних помилок. Я сів над цуценям і поклав долоню на його мордочку. Може так йому було легше, може так він був не віч-на-віч зі смертю.

Таких історій мільйон і все ж ще кілька слів про користь повідця.

Ну, про безпеку собаки, провідника та збереження їх нервів розпрягати більше не буду. Одна прагматика. Наприклад:

  1. М’яке натяг призводить до реалізації інстинкту свободи. Собачка починає тягнути. Це вірно. М’яке натяг означає – “вперед”. Використовується під час цілеспрямованого руху – до місця вигулу, скажімо.
  2. Коротеньке легке смикування означає-« увага!» зараз буде смачно та добре. Звичайно, для цуценя після легкого смикування провідник припасе смачного м’яска. Використовується для привернення уваги та повернення до ноги з точки максимально обраного собакою повідця.
  3. Перекидання повідця з одного боку спини, що йде попереду собаки на інший, означає перейди на інший бік або повертай у бік повідця. Природно, використовується при поворотах при вільному не цілеспрямованому русі, наприклад.
  4. М’яка вказівка ​​витягнутою вперед рукою вкаже через натягнутий повідець напрямок руху собаки при цілеспрямованому швидкому русі.
  5. Про аверсивні впливи промовчу. Без повідка зовсім важко їх уявити.
  6. Під час навчання на зміні положення тіла теж використовується повідець, але не для формування, а для підказки.

Такі елементарні команди провідник передає через повідець вихованцю. Навчити собаку цьому дуже просто, а зручність величезна. Не додумаєтесь самі – запитайте будь-якого собачника, як зробити все докладно, а загалом….

Як будь-яка навичка, управління повідком починається з команди «добре» та шматочка м’яса. Коли собака перестає турбуватися помічаючи повідець, можна жорстко утримуючи кінець повідця «прикинутися стовпом» і заохотити собачку, якщо вона відповість на цю дію чи бездіяльність, називайте, як хочете, увагою до провідника.

І далі так само.

Яким має бути повідець?

Три метри вистачить більшості собачників. Добре, якщо це буде прогумована неширока капронова стропа. Така стропа щільно прилипає до долоні. Утримувати легко. Є модні пластиковані стропи. Вони хороші, тільки ціни на них помірні. Ну, це як кому.

Багато наговорено про шкоду рулеток.

Рулетка – відмінний інструмент для деяких вправ, можна використовувати для прогулянок, якщо ясно усвідомлюєш, що слабке натяг рулетки постійно сигналить вихованцю – тягни!

Навмисно не говорю про повідку при будь-яких видах спеціального дресирування. Це досить велика тема.

У сухому залишку – повідець – ЗАВЖДИ!

Автор: Павло Костюк – https://www.facebook.com/pkostuk
Запис на дресирування в Одесі: newodessa.kinolog.com.ua
Запис на дресирування у Харкові: kinolog.com.ua

Запитання та коментарі
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*