Дресирування собак для охорони території, майна та господаря

Захистний рефлекс – початковий інстинкт, закладені у поведінку собаки від природи. Однак за відсутності необхідного рівня виховання ці риси, необхідні для охорони території, майна та власника – не працюватимуть ефективно і навіть можуть перестати проявлятися – вихованець стане абсолютно безініціативним і відчуженим. Дресирування собак для охорони – складний та відповідальний процес, покликаний розвинути існуючі інстинкти та виробити їх до автоматизму. Кінологічний центр «Kinolog» достовірно знає, як навчити собаку захищати господаря.

Курс ЗКС - захист для собак в Одесі

Визначення готовності собаки до дресирування на захист

Перше та найголовніше правило – собака, яка виховується на захист, обов’язково має пройти ОКД (загальний курс дресирування), будь-який інший початковий курс слухняності. Це передбачає прищеплення вихованцю базових принципів поведінки, крім цього, необхідна хороша адаптація до різноманітних подразників – впливів, які виникнуть під час роботи собаки.

Результат занять: собака беззастережно слухає господаря, повністю довіряє йому, приймає його стиль життя та живе відповідно до його законів. Важливо розуміти, що це не підпорядкування собаки, що робить його нещасним. Навпаки, щеня задоволене, радіє життю і сприймає свого господаря за ватажка зграї. Це робить його дисциплінованим та дарує йому щастя.

До дресирування для охорони допускаються лише вихованці, опрацьовані за всіма 5 пунктами з таблиці.

Назва Опис
1 Фізіологія Господар зобов’язаний контролювати стан здоров’я собаки. А саме:

 • регулярно відвідувати ветеринарного лікаря – здоров’я;
 • дотримуватися режиму харчування, призначеного спеціалістом;
 • виконувати необхідну норму фізичної активності – фізична підготовка (залежить від породи собаки).
2 Темперамент
 • Собака добре адаптується до ситуації. Дія фігуранта сприймає як обставину, в якій вона має діяти.
 • Відсутність бажання отримати любов і ласку від сторонніх людей на останньому етапі підготовки.
 • Пес впевнений у собі, наполегливо веде себе для досягнення мети.
 • Розвинений інстинкт видобутку.
3 Можливості собаки – розвинені інстинкти Попередньо розвинена хватка (під час курсу ОКД). Собака виявляє активність – любить бігати, стрибати, гуляти. Повинна бути проведена соціалізація та адаптація до різноманітних умов роботи.
4 Взаємовідносини собаки з фігурантом та господарем Вихованець повинен довіряти дресирувальнику – і це головне завдання самого дресирувальника. Перед початком занять фігуранту необхідно встановити довірчий контакт із собакою. І лише після цього дресирувати її на захист. Крім цього, довіра – головний фундамент відносин собаки із господарем. Якщо собака опиняється в потенційно небезпечній, на його думку, ситуації – його дії будуть непередбачувані. Саме тому довіра дуже важлива. Перед початком першого етапу занять – видобутку, фігуранту необхідно встановити з собакою довірчий контакт. І лише після цього дресирувати її, спираючись на захисний рефлекс. На другому етапі – захисний фігурант повинен бути незнайомому собаці.
5 Знання команд Собака повинна знати фундаментальні команди: «До мене», «Сидіти», «Лежати», «Поруч», «Дай». Без знань цих наказів собака під час дресирування на охорону буде повністю неконтрольованою. Якщо вихованець знає команди, але не виконує їх у стресовій ситуації, то на заняття на захист він не допускається.

Висновок: собаки для захисту та охорони повинні бути емоційно стійкими та витривалими, у хорошій фізичній формі, довіряти своєму господарю та обов’язково знати фундаментальні команди.

Увага: якщо поведінка собаки не відповідає хоча б одному пункту, дресирування на захист та охорону неможливе. Будь-які дії, зроблені за нестійкого психоемоційного стану вихованця, зроблять його соціально небезпечним.

Важливо розуміти: визначити готовність собаки до дресирування може лише професійний кінолог. Власник, який не є дресирувальником, може лише нашкодити своєму вихованцю та заздалегідь зіпсувати його характер. Це спричинить необхідність проведення програми «Корекція поведінки», що потребує сил, а найголовніше часу.

У деяких випадках, коли власник сильно запустив ситуацію, собака стає надмірно агресивним і несе пряму небезпеку для життя. У таких випадках ветеринарні лікарі пропонують приспати вихованця.

У зв’язку з цим, господар, який бажає виростити собаку для охорони, повинен відразу після її покупки звертатися до професійних кінологів. Тільки вони зможуть призначити правильну програму, залежно від порід та завдань, які вона має виконувати.

Ціни на заняття з охорони

Ціна на заняття із захисту та охорони – від 300 грн. Ціна коригується за особливостями здібностей собаки та за участю провідника у навчанні.

Нюанси дресирування для охорони (заснована на захисному рефлексі)

Курс защитно-караульной службы для собак - Кинолог Одесса
По суті, дресирування для захисту проводиться у три етапи:

 1. Адаптація, соціалізація та послух.
 2. Проходження курсу, спрямованого на розвиток захисних рефлексів.
 3. Спеціалізовані курси для силових структур.

Однак якщо заняття проводив профі, то вихованець стане нарівні навіть з європейським собакою-охоронцем. І успішно захистить своє майно та свого господаря.

Курси для собак, що готують їх до охорони та захисту – дозволяють набути стратегічних навичок:

 • пошук по запаху (завдання вважається виконаним, якщо собака знаходить предмет серед інших, і приносить його дресирувальнику; це відмінна база, що дозволяє надалі навчити собаку обшукувати місцевість);
 • охорона речі (корисне та базове вміння, що дозволяє надалі виробити спеціалізовані навички для охорони; у рамках курсу собака беззастережно навчитися охороняти, наприклад, багаж під час відсутності господаря);
 • затримання та утримання дресирувальника (собака навчиться сміливо та активно вести боротьбу з людиною, утримувати її до приїзду допомоги, наприклад, поліції; вихованець зможе захистити господаря та членів сім’ї, якщо до будинку проникли сторонні особи).

На базі набутих навичок у рамках курсу для охорони собаки продовжують навчатися на спеціалізованих дресирувальних програмах. Наприклад, для караульної чи пошуково-рятувальної служби. Наприклад, для караульної.

Важливо! Не всі собаки придатні для охорони! Наприклад, середньоазіатські та кавказькі вівчарки в переважній більшості не зможуть знайти предмет навіть якщо їх намагатися навчати цьому, оскільки вони не призначені для цього спочатку. Але інстинкти, закладені у яких природою, допоможуть їм якісно захищати господаря. У зв’язку з цим деякі породи собак проходять відразу спеціалізовану підготовку!

Професійні заняття з дресирування завжди проводяться з фігурантом – спеціально навченою людиною, яка займається вихованням собаки. Саме він розвиває у вихованці ту саму необхідну жилку для охорони та інших поставлених господарем цілей.

Фігурант для занять на захист – вірний друг та наставник, людина, яка навчить собаку адекватно реагувати на ситуацію, захищати господаря і при цьому вижити саму. Це і є кінцевий результат дресирування.

Чому слід звернутися до кінологічного центру «Kinolog»?

Кінологічний центр «Кінолог» в Одесі проводить підготовку собак для захисту та охорони. Наші фігуранти – професіонали, які постійно підвищують рівень своєї кваліфікації. Більше того, вони не бояться поганої погоди і виховують собаку в різних умовах – таким чином, ваш вихованець захистить вас за будь-якої ситуації, незалежно від обставин.

Ми пропонуємо:

 • кваліфіковану допомогу;
 • безкоштовні консультації;
 • індивідуальну програму, залежно від ваших потреб.

Наш головний принцип – “Не нашкодь”. Ми займаємося плавно, дуже акуратно та обережно, але водночас суворо. Дресирування собаки для охорони, проведене в кінологічному центрі «Kinolog», допоможе вам досягти поставленої мети. Заповніть форму прямо зараз для отримання безкоштовної консультації:

Залишити заявку

Будь ласка, вкажіть свій номер телефону і ми обов'язково зв'яжемося з вами протягом робочого дня.

  Натискаючи на кнопку «Надіслати», я даю згоду на обробку моїх персональних даних

  Останні статті