Паттердейл-тер’єр – найкращий друг для квартири

Вибираючи собі собаку, сучасник шукає компактну тварину, яка не вимагає особливого догляду і дає йому радість спілкування. Звичайно, можна завести і ірландського волкодава як компаньйон, але тоді доведеться купити і замок.

Енергійному сучасникові краще потоваришувати з чимось менше. Гарний мініатюрний шпіц – лише можливості спілкування з ним дещо обмежені. Насамперед, розмірами. Несподівано чхнувши такого компаньйона, можна серйозно пошкодити. Розуміючи це, собачка берегтиме по можливості і спілкуватися з нею буде непросто.
Те ж можна сказати про будь-якого маленького песика вагою близько півтора-двох кілограмів. Крім того, такого собачку можуть просто впустити, скажімо в салоні краси для собак, і вона цього не переживе.
Не кажучи вже про неакуратне ставлення з боку друзів на вигляд – інших собак.

Прекрасні собаки шелті, бордер коллі, як і всі вовняні собаки, вони привчать вас до вовни навіть у консервах. Якщо це вас не відлякає, вони стануть чудовими друзями. М’яка вдача, відсутність бойового характеру можуть розчарувати власника, коли собака не захоче захищати не тільки власника, але навіть себе. Бордери кращі, хоча б тому, що вони досі працюють на випасах овець і мають відмінні інстинкти.

Розмір, шерсть та поведінка – важливі фактори при виборі компаньйона. Додамо ще здоров’я. Про це варто подбати, адже невеликий песик може прожити до п’ятнадцяти років. І сумно лікуватиме її більшу частину цього терміну. Здоров’я можна знайти у невеликих мисливських собачок, за умови, що порода і сьогодні використовується у полюванні.
Прекрасний характер французьких бульдогів, наприклад, супроводжують обов’язкові операції з поліпшення прохідності дихальних шляхів. І багато інших порід, сильно змінених у результаті виставкової діяльності, мають схожі недоліки.

Хочете здоров’я – шукайте собак поза виставковою діяльністю – у мисливців, наприклад. Виставки звертають увагу заводників на те, з чим можна на виставках конкурувати. Це насамперед зовнішній вигляд, здебільшого екзотичний. Погоня за екстер’єром грає поганий жарт зі здоров’ям та нормальним станом нервової системи. З екзоти таким чином часто не просто спілкуватися.
Норні собаки – чудові компаньйони. Шкода, що більшість порід потрапили у виставковий рух і втрачають свої мисливські переваги: ​​характер, кмітливість, здоров’я і навіть гармонійну будову, що перекроюється прагненням вразити уяви людей на виставках.

Ще одна особливість таких тварин – зооагресія.

Так, всі хом’ячки, щури, миші помруть у будинку, де живе гарний норний песик. Якщо не стежити і не виховувати таку тварину, помруть і кішки. У деяких порід така якість не виводиться ніяк.
Але, що дуже цінно – собачка може захистити не лише себе, а й власника, незважаючи на свій маленький зріст та вагу до п’яти – семи кілограмів.
Спритність і рухливість не дадуть шансів неакуратно впустити таку тварину або пошкодити її при помилках у користуванні. Кмітливість і висока вченість зробить таку собачку улюбленою істотою, здатною розділити з вами наше непросте сьогоднішнє життя. Емоційність – найкраща якість для компаньйона. Ви отримаєте нестримну ласку, радість і вдячність, будь-якої миті, коли надумаєте доторкнутися до собачки.

Зустрічайте – ПАТТЕРДЕЙЛ-ТЕР’ЄР!

Не зіпсований виставками мисливець.

Кмітливість і поступливість уживається у цих собак з бойовими якостями.
Розмір найпрактичніший – невелика тварина близько п’яти – семи кілограмів. Додавання досконале, ідеальне, я б сказав. Провівши половину життя у прірвах та підземних лабіринтах (юнацьке захоплення спелеотуризмом), я чудово розумію, як склалося таке тіло – пам’ятаю пересування у тісних, вузьких підземних щілинах!
Гармонійний вигляд та залізне здоров’я. Будучи спритніше і витонченіше горностая така собачка зробить імідж і манірній дамі, і хіпстеру, і завзятому спортсмену.
Шерсть щільна, що не вимагає догляду з гарним підшерстком. Якщо захочете, можна одягнути на таку собачку костюм зимою, а якщо не захочете, вона вам це легко пробачить. І в дощ і в сніг паттердейл-тер’єр почувається чудово у своїй вовняній броні.

Характер бойовий, задерикуватий. Впевненість у собі дозволяє таким собачкам спокійно спілкуватися і з маленькими собачками та з гігантами собачого світу. Але, як кажуть, образити цього звірка може кожен – не кожен може втекти. Маленький паттердейл-тер’єр не спустить образу, та й власника в образу не дасть. Спритність, швидкість, натиск та безстрашність – зброя маленького бійця. Важко відбитися і від одного такого звірка. І не дай Бог вам образити одразу двох цих собачок.
Контактність собаки вища за будь-яку похвалу. Вона буде поруч, як тільки ви просто подумаєте про свого маленького друга. І, звичайно, ласка, радісна увага вічна бадьорість з боку вихованця не залишать вас ніколи.

Навчаність – чудова. Можете зайнятися рухомим спортом з патердейлом, а можете високим послухом, а можете трюковим дресируванням. Він завжди вам відповість – Так! І так відповість, що не натішитеся.

Лінивим, щоправда, не варто заводити таку чудову тварину. Без навантажень і уваги патердейл-тер’єр буде дратівливим і забіякуваним, а вже дратівливу і забіякувату таку собачку нікому не побажаєш. Приміряйте на себе – яке це без уваги – найстрашніша катування. Станеш тут дратівливим.
Підбивши підсумок, скажу, що проживши з великими собаками сорок років, голосую за маленького патердейл-тер’єра!

Автор: Павло Костюк – https://www.facebook.com/pkostuk
Запис на дресирування в Одесі: newodessa.kinolog.com.ua
Запис на дресирування у Харкові: kinolog.com.ua

Запитання та коментарі
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*