Собака втікає – що робити? Поради кінолога

 Собака тікає від вас, що робити - відповідає кінолог

 • Собачка тікає!
 • Собачка ховається в кущі!
 • Собачка тікає до інших собак…

Це звичайні скарги собачників-початківців. Взяли маленьку собачку, припускали маленькі проблемки, а ось на тобі!

Не слухається, втекти норовить, про навички виконання якихось команд і говорити не доводиться.

Кінолог врятує, звісно, ​​за обумовлену суму. Покаже, як все налагодити, коли і що робити докладно розповість. Але двері за ним зачиняються, і начебто вирішені проблеми повертаються знову.

Виявляється бажано знати не тільки що робити, а й чому треба робити саме це, та й як воно це працює теж знати не завадить.

Пропоную один із підходів, що розглядають теорію дресирування, який умовно можна назвати методологічним. Це тому, що тут ми розберемо один із дресирувальних методів саме в ключі «чому і як працює». А це і є головними рисами саме методу. Опис методу є методологія.

Що таке дресирування?

Для початку з’ясуємо, що таке дресирування. По відношенню до собак, звичайно.

Дресирування – це цілеспрямована зміна поведінки собаки для адаптації його до побуту та вирішення будь-яких завдань. Службових чи соціальних. Виховання компаньйонів або охоронців, наприклад.

Поведінка дозволяє собакі пристосуватися до будь-яких наших вимог, розумних, природно. Оскільки вона, поведінка, і є головним пристосувальним механізмом, що дозволяє виживати найвищим тваринам, до яких відносяться собаки, ну і ми, люди.

Внутрішнє спонукання до необхідної нам зміни поведінки, власне бажання собаки найкращий і єдиний наш помічник. Таке спонукання називається мотив.

Звідки його взяти, це внутрішнє спонукання?

Згадайте, коли у вас виникає внутрішнє спонукання щось робити? Напевно, тоді, коли вам щось дуже потрібне.

Наприклад – лежимо на дивані. Така поведінка у нас… лежимо, лежимо, лежимо… знаю з досвіду – нарешті їсти захочеться. Можна, певна річ, і далі лежати. Добу три без води пролежимо, а далі? Потрібно змінювати поведінку.

Вставати, до людей йти, корисне щось робити. Тобто внутрішнє спонукання, мотив починає працювати Дивишся, дадуть грошей на воду, а то й на шматочок хліба з маслом. Та й знову на диван. Якщо олії не вистачає, то на дивані ніяк не лежить. Так нас дресирує наше життя.

Головне – сильна нестача. Ось де корінь дресирування!

Как дрессировать собаку чтобы она не убегала?

Виявляється потрібно, щоб нашому собачці чогось сильно не вистачало!

Тепер можна побудувати ланцюжок дій для цілеспрямованої зміни поведінки. Для дресирування, загалом.

Перш за все позбавляємо нашого чотирилапого друга чогось йому дуже потрібного.

Створюємо нестачу. Пам’ятайте, як у нас хлібця з олією не вистачало. Заберемо у нашого чотирилапого друга їду, наприклад. На день, а то й на два.

Потім умови створюємо для внутрішнього спонукання змінювати свою поведінку. Як у нас – треба за хлібцем до людей йти, бо там, де людей немає, і хлібців не водиться. Так ми покажемо, куди йти нашому песику заповнювати брак необхідного.

І куди ж іти? Звісно до нас! Ми ж претендуємо на альфа роль, а це означає, що і за альфою та за омегою у своєму житті наш собачка повинен до нас звертатися, а ми, у свою чергу, повинні все це забезпечити. Така нелегка доля ватажка.

І, нарешті, змінюємо поведінку з допомогою технічних прийомів. Наприклад, просто чекаємо, поки собачка зробить для нас щось корисне: полежить, посидить, або побіжить … до нас, звичайно, а не в кущі і тоді ми їй все, що відібрали спочатку і повернемо! А за Законом Користи дія, яка приносить користь нашому, та й будь-якому собачці, та й не тільки собачці, нею і всіма повторюється. Метод вибору поведінки, однак!

Наприклад, тікав собачка, а ми її не погодували день і гуляти пішли, а в кишені гуляшка півкіло.

І всю собачкину їжу, відібрану, вірніше яку не дали раніше, віддаємо їй на прогулянці. І ось вона нікуди не біжить, а скаче навколо нас, кажучи: «Визнаю тебе ватажком, і альфою, і чим хочеш, і взагалі, що накажеш дорогий господар!». Своєю мовою поз і рухів, звичайно, не українською. З патріотизмом у них туго…

Така стратегія методу вибору поведінки.

Як засунути в рот собачці гуляшик, як це зробити красиво і з користю для собачої науки розповість кінолог, але ця ТЕХНІКА не спрацює, в якій би тактичній послідовності ви її не застосовували, якщо не буде дотримуватись описана вище стратегія.

Повторимо для впевненості, щоб не забулося.

 1. Перше: створюємо брак їжі, наприклад.
 2. Друге: формуємо бажання зробити щось для нас, мотивуємо. Інакше кажучи показуємо і даємо невеликий ласий шматочок. Це означає, що можемо дати більше!
 3. Третє: з різних форм поведінки собаки вибираємо потрібну і віддаємо їй те, що заборгували – її гуляшик.

Тут можливе і наведення – організація умов, у яких собачка не зможе не зробити те, що нам потрібне.

Три фази: СТВОРЕННЯ ПОТРЕБИ, МОТИВАЦІЯ, ВЛАСНА ДРЕСУВАННЯ.

Скажете – несправедливо забирати все, а потім вигляд робити, що благодійництво. Так це ж на благо, і собачці і вам.

Автор: Павло Костюк – https://www.facebook.com/pkostuk
Запис на дресирування в Одесі: newodessa.kinolog.com.ua
Запис на дресирування у Харкові: kinolog.com.ua

Запитання та коментарі
 1. says:

  Ходили с моим пинчером на дрессировку в группу, ему было 7 мес. Научился командам сидеть, ко мне, кушать,место. Но на прогулках команда ко мне не работает, только дома. Сейчас ему 3 года. Есть может постоянно, на прогулках уже не отпускаю, он на поводке. Можно ещё что-то исправить или нет?

  • says:

   Добрый день. Исправить можно. Вы научили собаку формальному выполнению команд. Надо продолжать работу с кинологом над контактом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*