Навіщо моїй собаці клітка?

Сестри жили разом. М’яка з “ненастирним” добрим личком Ліза та ділова рішуча Інна.

Інна запросила сестру до себе з іншого міста кілька років тому, а вона так і залишилася з нею.

Залізна, Інна твердо вела міцною рукою корабель їхнього дружнього життя крізь жорстокі шторми нинішньої політичної та економічної обстановки до теплого берега світлого майбутнього. Бідолашна податлива Ліза тихенько піддавалася керівним імпульсам сестри, але розуміння світлого майбутнього в них іноді не співпадало. І ось тоді сестри енергійно з’ясовували… а що можуть з’ясовувати сестри – те, що й так їм було ясно – що залізна Інна, відповідаючи значенню свого імені – бурхливий потік, хоч і залізна, але іноді й залізо вибухає.

А бідна Ліза, хоч і була живим втіленням ідеї непротивлення, але часом чинила опір, хоч і не зовсім впевнено відповідно до вибачального значення свого імені – “Богом клянусь!” у перекладі з давньоєврейського.
Таким чином дружнє життя було не завжди дружнім.

Так до чого тут клітина запитаєте Ви? А ось до чого

У момент одного з з’ясувань, що залізні вони і в Африці залізні, а бідні, утиски, завжди на все згодні, втрутився Гоша.

Гоша – маленький, кривоногий співмешканець бідної Лізи. Звичайно, він кинувся на захист утиснених. Його волохаті вушка майоріли в зустрічному повітряному потоці, а криві лапки відірвалися від землі і він уп’явся всіма своїми нестрункими, але дуже гострими зубками в… ну, куди дістав у рішучому невгамовному стрибку – у великий палець ноги залізної Інни.

Виявилося, що Інна зовсім не залізна. Великий палець став дуже великий, дуже хворів і довелося потім навіть колотись антибіотиками. Спритна стрімка Інна пообіцяла відразу зловити і викинути у вікно десятого поверху сміливого захисника, але бідна Ліза міцно притиснула коханого і не дала в образу.

Звичайно Інна злісно обманювала щодо вікна, адже без сестри Гоша підло Лізі зраджував і залазив у ліжко до Інни. Вона любила почухати його за вушком, якщо він дозволяв. І підгодовувала його.

Але залізний імідж…

Тут згадалося все. І як Гоша не пускає Інну в кімнату сестри, і як нападає на неї на кухні, і як кидається з-під ліжка на бідний, нарешті покусаний палець, коли вона намагається прибрати в квартирі.

Сестри зійшлися як і в колишні рази, але ухвалили на сімейній раді викликати дресирувальника.

І тут з’ясувалося страшне. Виявляється господаркою квартири Інна давно вже не була. Беззаконник Гоша безправно відтиснув у сестер всю їхню житлоплощу, як пояснив викликаний фахівець.

А все тому, що він не мав власного затишного тихого, теплого кута.

І так буває з кожним, хто не подбає про невеликий, розміром з собаку, закритий затишний простір для вихованця.

Собака з маломальським характером, що не має такого місця в будинку, буде охороняти затишну темряву під ліжком, захищений простінок за письмовим столом або місце між кріслами, миску на кухні, продукти, які ви принесете на кухню, та й вас від ваших домашніх або навпаки. домашніх – від вас. І бережіть свої великі пальці ніг, якщо ваш вихованець, як Гоша гордий нащадок одночасно маленьких диких левів – пекінесів, безстрашних підземних убивць такс і, судячи з польоту, амбіцій разом з готовністю політати з десятого поверху, звичайно орлів.

Коли з’явилася клітка, завішана щільною тканиною і зникла миска з кухні Гоше, прокидалася манна небесна крізь сталеві прути прямо на підстилку. Не вся цілком належна йому щодня, а зовсім потроху з ранку до вечора. Але хто ж подарує таке святе місце цим безглуздим величезним істотам, які так і намагаються наступити на ногу.

Тепер Гоша гордо пильнує своє затишне джерело благ від хитрих двоногих, бо вони можуть пробратися в його клітку і підло зжерти все, що прокинеться крізь прути стелі за його відсутності.

Запобігання раптовим нападам не єдина перевага клітини.

Коли ви, приходячи додому, знаходите своє недоїдене дороге взуття або підірване вашим чарівним цуценям квартиру, нудотно посміхаєтеся і паточним голосом кажіть:

– Ой, ти сумував, малюку! Думаючи – Ще раз і точно вб’ю!

Собака прочитає ваші думки щодо ідіомоторики – неусвідомлених дрібних рухів тіла та міміки. Вони тут спеціалісти, і ви обов’язково втратите в контакті.

Інша справа – клітина!

Ви приходите, а все гаразд і вас зустрічає шалено радісний дружок.

Привчання до гігієни теж пов’язане із цим нехитрим пристосуванням. Собаки охайні, і якщо виводити собаку якнайчастіше, а в будинку більше залишати в клітці, коли ви нею не займаєтеся, собака швидше навчитися не бруднити в квартирі. Потім можна буде клітку і не замикати. Собака сам намагатиметься усамітнитися. Іноді для сну та відпочиваю, та й для уникнення покарань. Ну і нехай. Покарання зовсім не найважливіше у спілкуванні із собакою.

Мій маленький собака сам знайшов куплену зовсім не для цього перенесення і оселився в ньому. Потім я поклав їй усередину боксу подушечку.
Згадайте себе. Найщасливіші моменти життя з вашими коханими ви, мабуть, проводите у затишних місцях. Не багато є любителів організовувати з такого перформансу.

Тепло, темно і тихо – три “Т” – рецепт щасливого відпочинку вихованця.

Тому затемнена обладнана клітка – завжди, коли собака живе у квартирі.

Автор: Павло Костюк – https://www.facebook.com/pkostuk
Запис на дресирування в Одесі: newodessa.kinolog.com.ua
Запис на дресирування у Харкові: kinolog.com.ua

Запитання та коментарі
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*